Kudret Göz Hastanesi

Şikayet başlığı: Kudret Göz Hastanesi

Şikayet Numarası: #58520

Kudret Göz Hastanesi, iLasik Lazer Ameliyatı ve Dr. Kemal Özülken

Gözünden lazer ameliyatı olan kime sorsam hep memnunum cevabını aldığım için ben de lazer yaptırmaya karar verdim. Gözlerim 2.75 miyop, 1.5 astigmat idi. Kendime göre araştırdım ve Kudret Göz hastanesine gittim. Dr. Kemal Özülken’e gözüktüm. Basit bir ameliyat olduğunu ve normal diğer ameliyatlar gibi herhangi bir komplikasyon oluşmadığı sürece problem olmayacağını ve gözlüğü atacağımı söyledi. Biraz kaba gözükse de kendinden emin olduğu için bana iyi gözüktü. Ameliyat olmaya karar verdim. Ameliyat günü ameliyat saatinden 1 saat önce orada oldum. Bir sürü kağıt imzaladım 650 Euroyu yatırdım ve bir odaya alındım. Gözüme uyuşturucu damla damlattılar ve sakinleştirici hap verdiler. Daha sonra ameliyathaneye girdim. İki tane masa var. Birine yattım. İki gözümün flapleri kaldırıldı diye tahmin ettiğim bir şey yaptılar. Daha sonra yandaki makineye girdim ve orada da lazere tabi tutuldum yaklaşık 15 dakikada işlem bitti ancak gözlerime yapılanlar beni çok korkuttu. Gözlerimin flapleri kaldırıldığında her şeyin karanlığa gömülmesi ve acaba tekrar görecek miyim düşüncesi insana ciddi bir korku veriyor. Daha sonra flapleri doktor yerleştirdi ve kalkabilirsin dediler. Doktor gözümü inceledi ve geçmiş olsun deyip çıktı gitti. Yanımda güneş gözlüğü götürmüştüm onu taktım. Ancak gözlerimin ağrısı ve sulanması dayanılmazdı. Eve gidene kadar gözlerimi hiç açamadım. Evde de baş ağrısından ağrı kesiciler içip uyudum. Yaklaşık 1 ay gözlerim ışıktan çok etkilendi. 3 adet damla verdiler. Biri antibiyotik (1 hafta), Biri kortizon (2 hafta) biri de suni gözyaşı (2 ay) idi. Hepsini düzenli bir şekilde kullandım. İlk hafta nerdeyse yarım saatte bir damla damlatıyorduk. Ertesi gün doktora gözükmeye gittim. 5 dakika süren muayenede her şeyin normal olduğunu söyledi. Sağ gözümün ağrıdığını söyledim ancak normal olduğunu söyledi. Evde hep kendimi deniyordum Sağ gözümün bulanık gördüğünü hissediyordum. 1 hafta sonra tekrar kontrole gittim. Doktor muayenesinden önce Göz numarasını gösteren cihaza soktular çıktıyı bana göstermeden doktora verdiler. İçeriden kavga sesleri geliyordu. Doktor hastaya bağırıp çağırıyordu. Hasta kapıyı çarpıp çıktı. Benim içeriye girebileceğimi söylediler. Ben girdiğimde doktor birisiyle konuşuyordu. Benden önceki hastanın sorunlu hasta olarak kayıtlara geçmesini istiyordu. Doktor masaya oturmamı söyledi. Giderken eğilip masanın üstündeki sonuca baktım. Sağ gözüm için 1,1,1,1 yazıyordu. Sağ gözümün 1 numara miyop ve 1 numara astigmat olarak kaldığı anladım. Doktor en son 1 numara için olan harfleri bana okuttuktan sonra gözlerimin çok iyi olduğunu ve 0.50 numara kaldığını bununda gözlük takmayı gerektirecek bir numara olmadığını söyledi. Ama doktorun muamelesi benimde hoşuma gitmemişti. Çıktıyı benden saklamaları ve biran önce gitmemi isteyen tavırları hiç hoşuma gitmedi. Yaklaşık 1 ay sonra tekrar kontrole gittim. Ancak ameliyattan 20 gün sonraki kontrollerin paralı olduğu söylenince sinirlendim ve kontrol olmadan çıktım.
Sonuç olarak eğer gerçekten her yerde bu şekilde kasabın koyuna baktığında neresinden ne kadar et çıkacağını düşündüğü gibi sadece hastalarından ne kadar para koparabilirim düşüncesi ile hareket ediyorlarsa kesinlikle ben lazer ameliyatını tavsiye etmiyorum. Sağ gözümdeki kalan numara ve devamlı ağrıması ve oluşan kurumadan dolayı devamlı damla damlatıp durmam ise cabası.

Bunu buraya yazıyorum ki lazer ameliyatı olmak isteyenler yeterince bilgilensin.

İsterseniz bu şikayet hakkında hemen aşağıda yer alan "yorum yaz" kısmından yorumunuzu belirtebilir veya menüde yer alan "şikayet yaz" sayfasına giderek ayrı bir şikayet oluşturabilirsiniz..

Daha önce yayınlanan GARANTİ VURGUNU başlıklı şikayete de göz atmanızı tavsiye ederiz.

Bu şikayete ait anahtar kelimeler

Göz atabileceğiniz diğer şikayetler

  • ESSE
  • termalife para iadesini yapmiyor
  • braun
  • kullanmadan mobilyanin kabarip catlamasi
  • atılamam
  • Pepsi kapak cipleri ayda 30 adet diyorsun ama 15 adet girdikten sonra limitinizi doldurdunuz ibaresi cıkıyor
  • calisan davranisi
  • Kadıköy Tüketici derneği  çalışmıyor

YORUM YAZ

*